KdMax Archiline

Projektowanie wnętrz cennik

Zakup nowego mieszkania, czy remont starego wiąże się z koniecznością dokonania aranżacji wnętrza. Ważne jest, żeby wnętrze twojego domu wyglądało tak, jak sobie wymarzysz. Mieszkańcy domu muszą czuć w nim dobrze i komfortowo. Dlatego też trzeba do niego dobrać odpowiednie barwy, odpowiednie meble, które powinny idealnie wkomponować się w układ i wielkość pomieszczeń. Nie wszyscy niestety potrafimy, tak zaaranżować wnętrze mieszkania, żeby wyglądało ono i prezentowało się świetnie. Na szczęście istnieją specjaliści, którzy mogą zaprojektować wnętrze domu za nas. Są to projektanci wnętrz, których można uznać za artystów.

Projektant pomoże w aranżacji wnętrza mieszkania

Trójmiasto jest świetnym miejscem, w którym można znaleźć dobrej klasy projektanta wnętrz. Zarówno Gdańsk, czy Gdynia posiada wielu specjalistów z tej dziedziny, którzy są w stanie profesjonalnie, zaprojektować wnętrze każdego domu.

Dobrej klasy, doświadczony projektant wnętrz, jest w stanie zaprojektować pięknie wyglądające, a zarazem funkcjonalne wnętrze mieszkania. Projektanci wnętrz mają coraz więcej pracy, gdyż ludzie przekonują się do ich usług. Dobry projektant wnętrz ma ręce pełne roboty. Poniżej podpowiemy jak wybrać doświadczonego i zdolnego projektanta wnętrz oraz ile kosztować może jego usługa.

Jak wybrać dobrego projektanta?

Przeglądając ogłoszenia projektantów wnętrz w internecie można zauważyć, że ceny są dość różne. Różnice mogą być naprawdę spore, często kilkudziesięcioprocentowe. Warto mieć świadomość, że dobrej klasy projektant wnętrz będzie się wysoko cenił. Usługa tego typu wymaga wyobraźni, wiedzy i lat doświadczenia. Niskie ceny usługi zazwyczaj będą oznaczały mniej doświadczonego projektanta lub osobę, która nie może znaleźć klientów za cenę wyższą. Świadczyć to może o tym, że jej usługi nie są zbyt cenione. Cena najczęściej odzwierciedla umiejętności danego projektanta i jego ocenę rynkową przez klientów.

Cennik usług projektantów wnętrz

Na wycenę wykonania projektu przez architekta wpływa wiele czynników. Każdy z tych czynników jest istotny i każdy projektant go uwzględnia. Warto mieć świadomość, jak ustalana jest cena usługi. Wycena zależy od poniższych czynników.

  • Stopień trudności wykonania prac
  • Metraż nieruchomości
  • Rodzaj współpracy

Stopień komplikacji prac projektanta, odbija się na cenie jego usługi. Inwestor ustala z projektantem, jak widziałby wnętrze swojego domu, projektant podaje swoje pomysły i rozwiązania. Jeżeli stopień skomplikowana prac okaże się duży, cena za usługę projektowania będzie odpowiednio wyższa.

Metraż nieruchomości ma dość istotne znaczenie dla wyceny projektu wnętrza mieszkania. Cena wykonania projektu wnętrza mieszkania, które jest małe, będzie o wiele niższa, niż w przypadku sporej wielkości domu jednorodzinnego. Wraz ze wzrostem powierzchni mieszkania, architekt wnętrz policzy wyższą kwotę za usługę.

Zakres współpracy także wpływa na wycenę wykonania usługi przez projektanta. Projektanci wnętrz mogą wykonać projekt koncepcyjny albo projekt kompleksowy. W przypadku tego pierwszego, projektant proponuje rozmieszczenie elementów w danym mieszkania w przynajmniej dwóch wariantach. Projektant dokonuje także wizualizacji pomieszczeń. Natomiast w przypadku projektu kompleksowego, zakres współpracy architekta z inwestorem jest nieco większy. Projektant wykonuje dodatkowe czynności, takie jak zestawienie uwzględnionych w projekcie materiałów, tworzy kosztorys prac budowlanych.  Oczywiście cena kompleksowego projektu wnętrza będzie o wiele wyższa, niż cena projektu koncepcyjnego.

Gdańsk, jak i Gdynia są świetnymi lokalizacjami do szukania usług profesjonalnych architektów wnętrz. Pamiętajmy, żeby wybierać oferty osób, które są cenione i mają pozytywne opinie. Pamiętajmy także, że za dobrej klasy usługę trzeba będzie zapłacić nieco więcej.