KdMax Archiline

PROJEKTOWANIE W 3D – NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE

Projektowanie w 3D stało się normą, która coraz częściej wybierana jest w codziennej pracy wszystkich tych, którzy tworzą projekty przestrzenne. Oczywiście nie oznacza to, że modele 2D już całkowicie wyszły z użytku. Nadal spełniają one swoją funkcję, dlatego też przy wyborze programu, które stanie się narzędziem pracy w tworzeniu projektów warto zwrócić uwagę na to, czy obsługuje on projekty 2D i daje możliwość ich przekształcania i modyfikowania.

Na gruncie tworzenia projektów 3D od pewnego czasu bardzo duży nacisk kładzie się na komunikację pomiędzy całym zespołem, które bierze udział w danym przedsięwzięciu. Takie podejście znacznie przyspiesza realizację projektów, a także sprawia, że konieczność wprowadzania poprawek na końcu realizacji bywa konieczna coraz rzadziej. Wybierając narzędzie do projektowania 3D należy pamiętać o tym, aby dawało ono możliwość przechowywania informacji o projekcie, a także ułatwiało komunikację.

Ironcad Compose https://ironcad.pl/ jest przeglądarką internetową, która doskonale sprawdza się jako narzędzie służące komunikacji w prowadzeniu bieżących projektów. To innowacyjne narzędzie daje możliwość przesyłania materiałów pomiędzy uczestnikami projektu, inwestorem czy kontrahentem, a rodzaj posiadanego oprogramowania Cad przez którąkolwiek ze stron nie ma najmniejszego znaczenia.

Wizualizacja 3D

Projektowanie w 3D otworzyło prze projektantami nieznane do tej pory możliwości. Opcja przedstawienia swojej wizji obrazowo, na elementach fotorealistycznych to znaczne ułatwienie i przyspieszenie dotychczasowego procesu komunikacyjnego. Udogodnienie to działa w dwie strony, ponieważ obecnie klienci przyzwyczajeni w pełni zaawansowanych prezentacji konkretnych pomysłów, mogą sceptycznie patrzeć na bazowanie na standardowych metodach. Projektowanie w 3D daje bardzo duże możliwości, które dobrze wykorzystane mogą przyczynić się do powstania najbardziej zaawansowanych projektów, a przede wszystkim takich, które dadzą zadowolenie obu stronom.