KdMax Archiline

Profesjonalna pomoc w urządzaniu mieszkania

Kupując swoje nowe lokum przeważnie chcemy udekorować je według własnego gustu, nie ważne czy dotyczy to mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego. Niestety, aranżacja wnętrz nie jest wcale łatwym zadaniem, nawet jeśli mamy już sprecyzowany gust. Na szczęście z pomocą dobrego architekta te zadanie nie tylko będzie znacznie prostsze, ale też uzyskamy dzięki niemu zadowalające rezultaty.

Czy warto korzystać z pomocy?

Całe Trójmiasto, nie ważne czy chodzi o Gdańsk, Sopot czy Gdynię, jest pełne pracowni architektonicznych, które oferują swoje usługi w zakresie projektowania wnętrz. jednak mimo tak dużej konkurencji, nadal wiele osób podejrzliwie patrzy na tego typu usługi, uważając że samodzielnie można uzyskać taki sam efekt. Jednak bez względu na to, czy mamy już określony plan na każde pomieszczenie czy może nie mamy pojęcia jak ma wyglądać mieszkanie, architekt wnętrz będzie bardzo przydatny. Należy pamiętać bowiem, że taka osoba doskonale orientuje się nie tylko w aktualnych trendach wnętrzarskich, ale też potrafi wyczarować fenomenalny efekt w mieszkaniu tanim kosztem. Architekt orientuje się na lokalnym rynku, wie w którym miejscu można kupić dobrej jakości meble w przystępnej cenie, a także może nam zaproponować atrakcyjne zniżki na wykończenie.

Ile to kosztuje?

Obecnie swoją stronę internetową posiada właściwie każdy architekt wnętrz, cennik usług niekiedy też tam jest umieszczany, jednak przeważnie jest tylko podglądowy. Ostateczny koszt wykończenia będzie zależny od bardzo wielu czynników, jednak właściwie zawsze dopuszczalne są negocjacje cen. Już na etapie zdobywania środków na zakup i wykończenie mieszkania, warto uwzględnić pensję architekta wnętrz, dzięki czemu koszt ten nie będzie dla nas tak bardzo odczuwalny. Ze względu na dużą konkurencję w Gdańsku oraz Gdyni, pracownie projektowe prześcigają się w promocjach, dlatego usługa nie nadszarpnie zbytnio naszego budżetu. Warto też pamiętać, że architekt potrafi wyczarować coś z niczego, znajdzie tanie dodatki do wnętrza, dzięki czemu zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy.

Jak wygląda współpraca?

Na pierwsze spotkanie z architektem wnętrz warto przygotować zdjęcia pomieszczeń, które podobają nam się i chcielibyśmy w podobny sposób udekorować nasze mieszkanie. Dzięki temu od razu będziemy mieli jakiś punkt zaczepienia, architekt doradzi nam różne sposoby, którymi możemy uzyskać zbliżony efekt. Oczywiście jeśli nie mamy sprecyzowanego gustu to nic nie szkodzi, architekt pokarze nam przykładowe realizacje, może coś okaże się dla nas interesujące. Ważną częścią współpracy ze specjalistą tego typu są wspólne zakupy, architekt razem z nami wybierze meble oraz dodatki, może nas w tym również całkowicie wyręczyć. Każdy etap wykończenia będzie z nami konsultowany, z uwzględnieniem poprawek i dodatkowych pomysłów. Dzięki temu będziemy mieli ścisłą kontrolę nad postępem prac, dzięki czemu łatwiej będzie nam uniknąć nieporozumień. Warto też pamiętać, że koszt wykończenia mieszkania uwzględnia także ewentualne poprawki, już po zakończeniu projektu.