KdMax Archiline

CHARAKTERYSTYKA PROGRAMÓW DO KONSTRUKCJI – SCIA

Rynek nowych technologii oferuje bogatą ofertę programów dla konstruktora. Są one dostosowane do specjalizacji użytkownika, rodzaju wykonywanych inwestycji. Nie bez znaczenia pozostają także kwestie ekonomiczne i zasoby finansowe, jakimi dysponuje potencjalny użytkownik. Co raz częściej wybierany przez konstruktorów program – SCIA to program do projektowania konstrukcji, ale także narzędzie do obliczeń, wykonywania analizy i wielu innych czynności niezbędnych podczas realizacji różnorodnych projektów.

Wspomniane oprogramowanie odznacza się na rynku, ponieważ nie wszystkie programy dla konstruktora są tak wszechstronne. Zazwyczaj skupiają się na określonej części etapu tworzenia. Co ważne, pomimo dużej uniwersalności wszystkie funkcje są bardzo zaawansowane, dzięki czemu SCIA jest odpowiedzialna dla zaawansowanych i początkujących konstruktorów.

Program do projektowania konstrukcji SCIA podzielony jest na specjalistyczne moduły, które pozwalają na realizowanie obiektów praktycznie każdego rodzaju – budynki, mosty, obiekty przemysłowe, czy projekty specjalne, jak np. stadion czy centrum logistyczne. Oprogramowanie będzie odpowiednie zarówno dla niewielkich zespołów projektowych, jak i dla międzynarodowych korporacji.

Najważniejsze cechy SCIA to modelowanie oparte na zasadach BIM, zaawansowana analiza, łączenie wielu materiałów w jednym projekcie, tworzenie dokumentacji i szczegółowych raportów, holistyczne podejście i komunikacja. Oprogramowanie ma bardzo dobre opinie wśród użytkowników, którzy wcześniej korzystali z innego rodzaju oprogramowania.

Zmiana oprogramowania czy też podjęcie decyzji o zakupie całkowicie nowego należy poważnie zastanowić się nad budżetem i gotowością poniesienia określonych kosztów. Przed zakupem odpowiedniego oprogramowania warto jest skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. W płatnej wersji program jest dostępny jest w trzech wersjach: Concept, Proffesional i Expert. Różnią się one funkcjonalnością (ilością modułów) i poziomem cenowym.